Opublikowane: 2020-12-03

Wirtualizacja procesów gospodarczych. Szansa czy konieczność?

Sławomir CZARNIEWSKI

Abstrakt

Zmianom w teorii i praktyce zarządzania towarzyszą zmiany technologiczne i społeczne. Wykorzystanie nowoczesnych technologii, w tym Internetu, nadaje nowy wymiar relacjom firmy z klientami. W przeciwieństwie do tradycyjnych mediów masowych Internet stał się przestrzenią umożliwiającą wielostronną komunikację, wyszukiwanie informacji, zawieranie transakcji, a nawet współtworzenie wartości. Firmy coraz częściej budują relacje z wykorzystaniem Internetu, gdyż dzięki temu osiągają wymierne korzyści, takie jak rozwój innowacyjnych modeli biznesowych, obniżka kosztów lub też pozyskanie nowych klientów. Celem tego artykułu jest próba ukazania korzyści z wirtualizacji procesów gospodarczych i wdrożenia rozwiązań e-biznesowych. Opracowanie to jest także próbą odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób wykorzystać Internet w procesie dostarczania wartości klientom, aby doprowadzić do wzrostu ich wartości, a przez to do wzrostu wartości firmy i generowania korzyści dla udziałowców.

Słowa kluczowe:

e-biznes, konsument, komunikacja, zarządzanie, informacja

Pobierz pliki

Zasady cytowania

CZARNIEWSKI, S. (2020). Wirtualizacja procesów gospodarczych. Szansa czy konieczność?. Economic and Environmental Studies, 14(4 (32), 375–387. Pobrano z https://czasopisma.uni.opole.pl/index.php/ees/article/view/2908

Cited by / Share


Ta strona używa pliki cookie dla prawidłowego działania, aby korzystać w pełni z portalu należy zaakceptować pliki cookie.