Budownictwo wielorodzinne
w strefie podmiejskiej dużego miasta na przykładzie Wrocławia

Stanisław Ciok


https://orcid.org/0000-0001-5227-5346

Aleksandra Leśniak



Abstrakt

Strefy podmiejskie dużych miast są obszarami radykalnych zmian w intensywności i sposobie ich zagospodarowania przestrzennego. Dotychczasowy sposób zagospodarowania wsi rolniczej pod wpływem napływu ludności, intensywnego ruchu budowlanego, pojawienia się różnych inwestorów i nowych funkcji pozarolniczych itp. zmienia oblicze wsi. Przedmiotem artykułu jest analiza ruchu budowlanego wielorodzinnego w strefie podmiejskiej Wrocławia. Zdecydowana liczba prac poświęconych budownictwu mieszkaniowemu w strefie podmiejskiej dużych miast dotyczy budownictwa indywidualnego, rzadko budownictwa wielorodzinnego. Celem artykułu jest ukazanie natężenia i rozmieszczenia zabudowy wielorodzinnej na obszarze strefy podmiejskiej Wrocławia, które jest nierównomierne (zabudowa wielorodzinna jest do- puszczona na terenie około stu miejscowości) i uzależnione od polityki przestrzennej gmin. Budownictwo wielorodzinne ukazane zostanie na tle ruchu budowlanego strefy podmiejskiej Wrocławia w ostatnich latach.

Słowa kluczowe:

strefa podmiejska, budownictwo wielorodzinne, Wrocław

Pobierz


Opublikowane
2020-11-01

Cited By / Share

Ciok, S., & Leśniak, A. (2020). Budownictwo wielorodzinne
w strefie podmiejskiej dużego miasta na przykładzie Wrocławia. Studia Miejskie, 20, 35–45. https://doi.org/10.25167/sm.2445

Autorzy

Stanisław Ciok 
https://orcid.org/0000-0001-5227-5346

Autorzy

Aleksandra Leśniak 

Statystyki

Downloads

Download data is not yet available.


Licencja

Prawa autorskie (c) 2020 Studia Miejskie

Creative Commons License

Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe.