Opublikowane: 2020-11-01

Budownictwo wielorodzinne
w strefie podmiejskiej dużego miasta na przykładzie Wrocławia

Stanisław Ciok , Aleksandra Leśniak
Studia Miejskie
Dział: Artykuły
DOI https://doi.org/10.25167/sm.2445

Abstrakt

Strefy podmiejskie dużych miast są obszarami radykalnych zmian w intensywności i sposobie ich zagospodarowania przestrzennego. Dotychczasowy sposób zagospodarowania wsi rolniczej pod wpływem napływu ludności, intensywnego ruchu budowlanego, pojawienia się różnych inwestorów i nowych funkcji pozarolniczych itp. zmienia oblicze wsi. Przedmiotem artykułu jest analiza ruchu budowlanego wielorodzinnego w strefie podmiejskiej Wrocławia. Zdecydowana liczba prac poświęconych budownictwu mieszkaniowemu w strefie podmiejskiej dużych miast dotyczy budownictwa indywidualnego, rzadko budownictwa wielorodzinnego. Celem artykułu jest ukazanie natężenia i rozmieszczenia zabudowy wielorodzinnej na obszarze strefy podmiejskiej Wrocławia, które jest nierównomierne (zabudowa wielorodzinna jest do- puszczona na terenie około stu miejscowości) i uzależnione od polityki przestrzennej gmin. Budownictwo wielorodzinne ukazane zostanie na tle ruchu budowlanego strefy podmiejskiej Wrocławia w ostatnich latach.

Słowa kluczowe:

strefa podmiejska, budownictwo wielorodzinne, Wrocław

Pobierz pliki

Zasady cytowania

Ciok, S., & Leśniak, A. (2020). Budownictwo wielorodzinne
w strefie podmiejskiej dużego miasta na przykładzie Wrocławia. Studia Miejskie, 20, 35–45. https://doi.org/10.25167/sm.2445

Cited by / Share

Ta strona używa pliki cookie dla prawidłowego działania, aby korzystać w pełni z portalu należy zaakceptować pliki cookie.