Jolanta Sławek, Poetyckie żywioły sacrum. obrazy świętości w utworach Janusza Stanisława Pasierba, Karola Wojtyły / Jana Pawła II, Anny Kamieńskiej i Zbigniewa Jankowskiego, Poznań: Wydawnictwo Naukowe UAM, 2018, 298 s.

Małgorzata Nowak

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
https://orcid.org/0000-0002-5248-9130

Abstrakt

Artykuł recenzyjny


Arciszewska K., Patocka-Sigłowy U. (red.), 2018, Żywioły: motyw ognia w literaturze, kulturze i sztuce, Gdańsk.
  Google Scholar

Czabanowska-Wróbel A., Zabawa K. (red.), 2017, Żywioły w literaturze dziecięcej: woda, Kraków.
  Google Scholar

Dunaj B. (red.), 2001, Słownik współczesnego języka polskiego, Warszawa.
  Google Scholar

Kamieńska A., 1973, Poezje wybrane, Warszawa.
  Google Scholar

Niemczyk K., 2002, Cztery żywioły w architekturze, Wrocław.
  Google Scholar

Sławek J., 2018, Poetyckie żywioły sacrum. Obrazy świętości w utworach Janusza Stanisława Pasierba, Karola Wojtyły / Jana Pawła II, Anny Kamieńskiej i Zbigniewa Jankowskiego, Poznań.
  Google Scholar

Wilkoszewska K. (red.), 2002, Estetyka czterech żywiołów. Ziemia, woda, ogień, powietrze, Kraków.
  Google Scholar

Zarębianka Z., 2001, Tropy sacrum w literaturze XX wieku: od zagadnień motywicznych do perspektyw hermeneutycznych, Bydgoszcz.
  Google Scholar

Żywioły w poznaniu, 2017, t. 1: Metodologie badań z perspektywy językoznawczej i literaturoznawczej, red. E. Pawłowska-Asendrych; t. 2: Konceptualizacja żywiołów. Wieloaspektowość badań – różnorodność rozwiązań, red. H. Kaczmarek, Częstochowa.
  Google Scholar

Pobierz


Opublikowane
2019-12-26

Cited By / Share

Nowak, M. (2019). Jolanta Sławek, Poetyckie żywioły sacrum. obrazy świętości w utworach Janusza Stanisława Pasierba, Karola Wojtyły / Jana Pawła II, Anny Kamieńskiej i Zbigniewa Jankowskiego, Poznań: Wydawnictwo Naukowe UAM, 2018, 298 s. Stylistyka, 28, 515–521. https://doi.org/10.25167/Stylistyka28.2019.33

Autorzy

Małgorzata Nowak 
https://orcid.org/0000-0002-5248-9130

Statystyki

Downloads

Download data is not yet available.


Licencja

1. Prawa autorskie majątkowe do opublikowanych utworów ma Uniwersytet Opolski (do utworu zbiorowego) oraz Autorzy (do poszczególnych części utworu zbiorowego mających samodzielne znaczenie).

2. W czasopiśmie naukowym „Stylistyka” publikowane mogą być jedynie utwory wcześniej nie rozpowszechnione.

3. Uniwersytet Opolski nie ogranicza możliwości dalszego rozpowszechnienia przez Autora jego utworu pod warunkiem wskazania czasopisma naukowego „Stylistyka” jako pierwotnego miejsca publikacji oraz zgody Wydawnictwa UO.

4. Zgoda na publikację utworu w czasopiśmie naukowym „Stylistyka” jest równoznaczna z udzieleniem przez Autora Uniwersytetowi Opolskiemu licencji niewyłącznej, obejmującej prawo do korzystania z utworu bez ograniczeń terytorialnych oraz czasowych na następujących polach eksploatacji:

a) w zakresie utrwalania i zwielokrotniania utworu – wytwarzanie określoną techniką dowolnej ilości egzemplarzy utworu w całości lub w części, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową, wprowadzenie utworu do pamięci komputera i sieci informatycznych,

b) w zakresie obrotu oryginałem albo egzemplarzami, na których utwór utrwalono – wprowadzanie do obrotu, użyczenie lub najem oryginału lub egzemplarzy,

c) w zakresie rozpowszechnienia utworu w sposób inny niż określonych w pkt 2 – udostępnienie utworu lub jego streszczenia w Internecie przez umożliwienie odbiorcom dostępu do utworu on-line lub umożliwienie ściągnięcia utworu do własnego urządzenia pozwalającego na zapoznawanie się z utworem, zamieszczenie utworu w bazach elektronicznych zajmujących się rozpowszechnianiem utworów naukowych, w tym w szczególności w bazie  CEEOL (Central and Eastern Online Libray) oraz streszczenia w języku angielskim w bazie CEJSH (The Central Europaen Journal of Social Scienes and Humanites).

d) w zakresie tworzenia i rozpowszechniania dzieł zależnych zrealizowanych przy wykorzystaniu utworu – korzystanie z nich na polach eksploatacji określonych w pkt 1–3.

5. Z tytułu udzielenia licencji do utworu Autorowi nie należy się wynagrodzenie.

6. Autor wyraża zgodę na udzielenie przez Uniwersytet dalszego zezwolenia na korzystanie z utworu (sublicencja) na polach eksploatacji wymienionych w par. 2 ust. 4.

7. Autor wyraża zgodę na upublicznienie, w związku z rozpowszechnieniem utworu, swoich danych osobowych, to jest imienia i nazwiska, afiliacji oraz adresu e-mail.