Ewelina Grześkiewicz, Modlitwa indywidulna w analizie genologicznej, Kraków 2016: Polska Akademia Nauk Instytut Języka Polskiego, 260 ss.
Maria Wojtak
Reference
Makuchowska M., 1998, Modlitwa jako gatunek języka religijnego, Opole.
Google Scholar
Wierusz-Kowalski J., 1973, Język a kult. Funkcja i struktura języka sakralnego, Warszawa.
Google Scholar
Wojtak M., 1999, Modlitwa ustalona – podstawowe wyznaczniki gatunku. – W zwierciadle języka i kultury, red. J. Adamowski, S. Niebrzegowska, Lublin, s. 129–138.
Google Scholar
Wojtak M., 2004, Gatunki prasowe, Lublin.
Google Scholar
Wojtak M., 2011, Współczesne modlitewniki w oczach językoznawcy. Studium genologiczne, Tarnów.
Google Scholar
##libcom.authors##
Maria Wojtak##libcom.statistics##
Stažení
Licence
1. Prawa autorskie majątkowe do opublikowanych utworów ma Uniwersytet Opolski (do utworu zbiorowego) oraz Autorzy (do poszczególnych części utworu zbiorowego mających samodzielne znaczenie).
2. W czasopiśmie naukowym „Stylistyka” publikowane mogą być jedynie utwory wcześniej nie rozpowszechnione.
3. Uniwersytet Opolski nie ogranicza możliwości dalszego rozpowszechnienia przez Autora jego utworu pod warunkiem wskazania czasopisma naukowego „Stylistyka” jako pierwotnego miejsca publikacji oraz zgody Wydawnictwa UO.
4. Zgoda na publikację utworu w czasopiśmie naukowym „Stylistyka” jest równoznaczna z udzieleniem przez Autora Uniwersytetowi Opolskiemu licencji niewyłącznej, obejmującej prawo do korzystania z utworu bez ograniczeń terytorialnych oraz czasowych na następujących polach eksploatacji:
a) w zakresie utrwalania i zwielokrotniania utworu – wytwarzanie określoną techniką dowolnej ilości egzemplarzy utworu w całości lub w części, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową, wprowadzenie utworu do pamięci komputera i sieci informatycznych,
b) w zakresie obrotu oryginałem albo egzemplarzami, na których utwór utrwalono – wprowadzanie do obrotu, użyczenie lub najem oryginału lub egzemplarzy,
c) w zakresie rozpowszechnienia utworu w sposób inny niż określonych w pkt 2 – udostępnienie utworu lub jego streszczenia w Internecie przez umożliwienie odbiorcom dostępu do utworu on-line lub umożliwienie ściągnięcia utworu do własnego urządzenia pozwalającego na zapoznawanie się z utworem, zamieszczenie utworu w bazach elektronicznych zajmujących się rozpowszechnianiem utworów naukowych, w tym w szczególności w bazie CEEOL (Central and Eastern Online Libray) oraz streszczenia w języku angielskim w bazie CEJSH (The Central Europaen Journal of Social Scienes and Humanites).
d) w zakresie tworzenia i rozpowszechniania dzieł zależnych zrealizowanych przy wykorzystaniu utworu – korzystanie z nich na polach eksploatacji określonych w pkt 1–3.
5. Z tytułu udzielenia licencji do utworu Autorowi nie należy się wynagrodzenie.
6. Autor wyraża zgodę na udzielenie przez Uniwersytet dalszego zezwolenia na korzystanie z utworu (sublicencja) na polach eksploatacji wymienionych w par. 2 ust. 4.
7. Autor wyraża zgodę na upublicznienie, w związku z rozpowszechnieniem utworu, swoich danych osobowych, to jest imienia i nazwiska, afiliacji oraz adresu e-mail.
Nejaktuálnější články stejného autora (stejných autorů)
- Maria Wojtak, Anetta Ceglińska, Piękno papieskiego słowa. O stylu encyklik Jana Pawła II, Archidiecezjalne Wydawnictwo Łódzkie, Łódź 2000, 172 s. , Stylistyka: Vol 10 (2001): Stylistyka dziś - Style and Humour - Stil' i ûmor
- Maria Wojtak, Bogusław Wyderka. Cechy składniowo-stylistyczne siedemnastowiecznej prozy publicystycznej. Piśmiennictwo Śląskie na tlе ogólnopolskim, Opole: Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Opolu, 1990, 190 s. , Stylistyka: Vol 1 (1992): Stylistyka dziś
- MARIA WOJTAK, Stanisław Gajda – uczony, humanista, mistrz, kolega i przyjaciel , Stylistyka: Vol 32 No 32 (2023): Stylistyka
- MARIA WOJTAK, Jubileusz Profesor Ewy Malinowskiej , Stylistyka: Vol 32 No 32 (2023): Stylistyka