Szkic do portretu naukowego Profesor Teresy Skubalanki

Maria Wojtak





Kurkowska H., Skorupka S., 2001, Stylistyka polska. Zarys, Warszawa.
  Google Scholar

Lewicki M., 1988, Portret naukowy Profesor Teresy Skubalanki, Annales UMCS, Sectio FF, Fhilologiae, Lublin 1990, Vol. VI: 1988, s. 9.
  Google Scholar

Problemy metodologiczne współczesnego literaturoznawstwa, 1976, red. H. Markiewicz, J. Sławiński, Kraków.
  Google Scholar

Siwiec A., Wojtak M., 1988, Wykaz prac naukowych Teresy Skubalanki [do roku 1989], Annales UMCS, Sectio FF, Fhilologiae, Lublin 1990, Vol. VI: 1988, s. 19-27
  Google Scholar

Skubalanka T., 1984, Historyczna stylistyka języka polskiego. Przekroje, Wrocław.
  Google Scholar

Skubalanka T., 1991, Wprowadzenie do gramatyki stylistycznej języka polskiego, Lublin
  Google Scholar

Skubalanka T., 1992, Czy można mówić o istnieniu systemu stylistycznego, „Stylistyka”I, s. 27-37.
  Google Scholar

Skubalanka T., 1995, O stylu poetyckimi innych stylach języka - studia i szkice teoretyczne, Lublin.
  Google Scholar

Skubalanka T., 1997, Postscriptum do „ Wprowadzenia do gramatyki stylistycznej języka polskiego”, „Stylistyka”VI, s. 513-524.
  Google Scholar

T. Skubalanka, 2000, Wprowadzenie do gramatyki stylistycznej języka polskiego, Lublin.
  Google Scholar

Skubalanka T., 2002, Podstawy analizy stylistycznej. Rozważania o metodzie, Lublin.
  Google Scholar

Skubalanka T., 2007, Kategorie stylistyczne, „Stylistyka” XVI.
  Google Scholar

A. Świrszczyńska, Poezja, Warszawa 1997, s. 311.
  Google Scholar

M. Wojtak, Historia języka w dydaktyce uniwersyteckiej. - Język polski jako przedmiot dydaktyki uniwersyteckiej, red. J. Bartmiński, M. Karwatowska, Lublin 2000, s. 177-190.
  Google Scholar

Pobierz


Opublikowane
2008-12-31

Cited By / Share

Wojtak, M. (2008). Szkic do portretu naukowego Profesor Teresy Skubalanki. Stylistyka, 17, 361–372. Pobrano z https://czasopisma.uni.opole.pl/index.php/s/article/view/3682

Autorzy

Maria Wojtak 

Statystyki

Downloads

Download data is not yet available.


Licencja

1. Prawa autorskie majątkowe do opublikowanych utworów ma Uniwersytet Opolski (do utworu zbiorowego) oraz Autorzy (do poszczególnych części utworu zbiorowego mających samodzielne znaczenie).

2. W czasopiśmie naukowym „Stylistyka” publikowane mogą być jedynie utwory wcześniej nie rozpowszechnione.

3. Uniwersytet Opolski nie ogranicza możliwości dalszego rozpowszechnienia przez Autora jego utworu pod warunkiem wskazania czasopisma naukowego „Stylistyka” jako pierwotnego miejsca publikacji oraz zgody Wydawnictwa UO.

4. Zgoda na publikację utworu w czasopiśmie naukowym „Stylistyka” jest równoznaczna z udzieleniem przez Autora Uniwersytetowi Opolskiemu licencji niewyłącznej, obejmującej prawo do korzystania z utworu bez ograniczeń terytorialnych oraz czasowych na następujących polach eksploatacji:

a) w zakresie utrwalania i zwielokrotniania utworu – wytwarzanie określoną techniką dowolnej ilości egzemplarzy utworu w całości lub w części, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową, wprowadzenie utworu do pamięci komputera i sieci informatycznych,

b) w zakresie obrotu oryginałem albo egzemplarzami, na których utwór utrwalono – wprowadzanie do obrotu, użyczenie lub najem oryginału lub egzemplarzy,

c) w zakresie rozpowszechnienia utworu w sposób inny niż określonych w pkt 2 – udostępnienie utworu lub jego streszczenia w Internecie przez umożliwienie odbiorcom dostępu do utworu on-line lub umożliwienie ściągnięcia utworu do własnego urządzenia pozwalającego na zapoznawanie się z utworem, zamieszczenie utworu w bazach elektronicznych zajmujących się rozpowszechnianiem utworów naukowych, w tym w szczególności w bazie  CEEOL (Central and Eastern Online Libray) oraz streszczenia w języku angielskim w bazie CEJSH (The Central Europaen Journal of Social Scienes and Humanites).

d) w zakresie tworzenia i rozpowszechniania dzieł zależnych zrealizowanych przy wykorzystaniu utworu – korzystanie z nich na polach eksploatacji określonych w pkt 1–3.

5. Z tytułu udzielenia licencji do utworu Autorowi nie należy się wynagrodzenie.

6. Autor wyraża zgodę na udzielenie przez Uniwersytet dalszego zezwolenia na korzystanie z utworu (sublicencja) na polach eksploatacji wymienionych w par. 2 ust. 4.

7. Autor wyraża zgodę na upublicznienie, w związku z rozpowszechnieniem utworu, swoich danych osobowych, to jest imienia i nazwiska, afiliacji oraz adresu e-mail.


Inne teksty tego samego autora

1 2 3 4 5 > >>