Статус исторической стилистики

МАРГАРИТА Н. КОЖИНА





Авронин В.А., 1975, Проблемы изучения функциональной стороны языка, Ленинград.

Балли Ш., 1961, Французская стилистика, Москва.

Бондарко А.В., 1983, Принципы функциональной грамматики и вопросы аспектологии, Ленинград.

Виноградов В.В., 1982, Очерки по истории русского литературного языка ХII-XIX вв., изд. Москва.

Винокур П.O,1959, О задачах истории языка. - Избранные работы по русскому языку, Москва.

Горшков А.И., 1984, Теория и истории русского литературного языка, Москва.

Звегинцев В.А., 1963, Теоретические аспекты причинности языковых изменений. - Новое в лингвистике, вып. 3, Москва.

Кайда Л.Г., 1992, Авторская позиция в публицистике (функционально-стилистическое исследование современных газетных жанров). Автореф. дис. докт. филол. наукосквя

Колесов В.В., 1990, Общие понятия исторической стилистики. - Историческая стилистика русского языка, Петрозаводск.

Кубрякова Е.С., 1976, Общее языкознание. Формы существования, функции, история^зыка, отв. ред. Б.А.Серебренников, Москва.

Ларин Б.А. 1975, Лекции по истории русского литературного языка, Москва.

Лузина Л.Г., 1989, Введение. Категории стиля и проблемы стилистики в современном языкознании. — Проблемы современной стилистики. ИНИОН АН СССР, Москва.

Мартине А., 1965, Структурные вариации в языке. -Новое в лингвистике, вып. 4, Москва.

Тарланов З.К., 1990, О предмете и задачах исторической стилистики русского языка. - Историческая стилистика русского языка, Петрозаводск.

Шмелев Д.Н., 1989, Введение. Функционально-стилистическая дифференциация языковых средств. — Грамматические исследования Функционально-стилистический аспект, Москва.

Skubulanka Т., 1984, Historyczna stylistyka jezyka polskiego, Przekroje, Wroclaw.
##plugins.themes.libcom.download##


Објавено
2021-07-23

##plugins.themes.libcom.cytowania##

КОЖИНА, М. Н. (2021). Статус исторической стилистики. Stylistyka, 2, 15–31. Retrieved from https://czasopisma.uni.opole.pl/index.php/s/article/view/4470

##libcom.authors##

МАРГАРИТА Н. КОЖИНА 

##libcom.statistics##

##plugins.generic.usageStats.downloads##

##plugins.generic.usageStats.noStats##


Дозвола

1. Prawa autorskie majątkowe do opublikowanych utworów ma Uniwersytet Opolski (do utworu zbiorowego) oraz Autorzy (do poszczególnych części utworu zbiorowego mających samodzielne znaczenie).

2. W czasopiśmie naukowym „Stylistyka” publikowane mogą być jedynie utwory wcześniej nie rozpowszechnione.

3. Uniwersytet Opolski nie ogranicza możliwości dalszego rozpowszechnienia przez Autora jego utworu pod warunkiem wskazania czasopisma naukowego „Stylistyka” jako pierwotnego miejsca publikacji oraz zgody Wydawnictwa UO.

4. Zgoda na publikację utworu w czasopiśmie naukowym „Stylistyka” jest równoznaczna z udzieleniem przez Autora Uniwersytetowi Opolskiemu licencji niewyłącznej, obejmującej prawo do korzystania z utworu bez ograniczeń terytorialnych oraz czasowych na następujących polach eksploatacji:

a) w zakresie utrwalania i zwielokrotniania utworu – wytwarzanie określoną techniką dowolnej ilości egzemplarzy utworu w całości lub w części, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową, wprowadzenie utworu do pamięci komputera i sieci informatycznych,

b) w zakresie obrotu oryginałem albo egzemplarzami, na których utwór utrwalono – wprowadzanie do obrotu, użyczenie lub najem oryginału lub egzemplarzy,

c) w zakresie rozpowszechnienia utworu w sposób inny niż określonych w pkt 2 – udostępnienie utworu lub jego streszczenia w Internecie przez umożliwienie odbiorcom dostępu do utworu on-line lub umożliwienie ściągnięcia utworu do własnego urządzenia pozwalającego na zapoznawanie się z utworem, zamieszczenie utworu w bazach elektronicznych zajmujących się rozpowszechnianiem utworów naukowych, w tym w szczególności w bazie  CEEOL (Central and Eastern Online Libray) oraz streszczenia w języku angielskim w bazie CEJSH (The Central Europaen Journal of Social Scienes and Humanites).

d) w zakresie tworzenia i rozpowszechniania dzieł zależnych zrealizowanych przy wykorzystaniu utworu – korzystanie z nich na polach eksploatacji określonych w pkt 1–3.

5. Z tytułu udzielenia licencji do utworu Autorowi nie należy się wynagrodzenie.

6. Autor wyraża zgodę na udzielenie przez Uniwersytet dalszego zezwolenia na korzystanie z utworu (sublicencja) na polach eksploatacji wymienionych w par. 2 ust. 4.

7. Autor wyraża zgodę na upublicznienie, w związku z rozpowszechnieniem utworu, swoich danych osobowych, to jest imienia i nazwiska, afiliacji oraz adresu e-mail.


Најчитани трудови од истиот автор(и)