Sadašne stane i perspektive stilistik kod pravoslavnih Srba
Milosav Ž. Čarki˝
Библиографические ссылки
Белий А.,1940, (1) Стилистика и граматика, „Наш ]език”, VII, св. 1, с. 1-6; (2) Стилистика у свет пости женевске школе, „Наш іезик”, VII, св. 4, с. 97-101, св. 5, с. 129-133, Беоірад.
Іовий Д., 1975, Лингвостипистичке анализе, Београд.
Ковачевий М., 1990, Стичске фигуре и кіьижевни текст, Capajeвo.
Ковачевий М., 1991, Граматика и стичистика стилских фигура, Capajeвo.
МиновиЙ М., 1982, Српскохрватски ]език, Capajeвo.
ПавловиЙ М., 1964, Актѵелни лингвистички проблема, Београд.
Павловий М., 1969, Проблема и принципи стилистике, Београд.
П^тровиЙ Л>., 1937, Техника стиха - основни nojmoвu, Београд.
ПоповиЙ Б., 1960, Два огледа из meopuje стила, Нови Сад.
РадовановиЙ М., 1986, Социолингвистика, Нови Сад.
Симий Р., 1991, Уводу филозофщу стила, Capajeвo.
Симий Р., 1993, Лингвистика стика, НикшиЙ.
Симий Р., 1998, Општа стилистика, Београд.
Симий Р., 2000, Стилистика српског іезика I, Београд.
Смирнов, Победоносцев и др., 1900, Историіа хришЬанске цркве (Свеска друга), Београд. (Репринт издан»е за Интернет приредили: Тарана ТтосиЙ, Александар СпуадиновиЙ, Павле Бабац, Београд, 1997).
Стоіановий А., 1995, Синтаксичке одлике научног стила руског и српског )езика у об іасти технике, док. Дис., Београд.
Степанович А., 1999, Гипотеза о становлении научного стиля сербского языка. — Dyskurs naukowy: tradycja i zmiana, red., S. Gajda, c. 337-351.
Crojановий A., 2002, Функционална стилистика на српском ]езичком nodpyujy, „Стил” Ьр.1., Башалука-Београд, с. 79-103.
Степанович А., 2004, К общим закономерностям диффузии статей. — Стереотипность и творчество в тексте, Пермь: Перм. ун-т., с. 58-95.
Тошовий Б., 1988. Функционални стилови, Capajeвo.
ТошовиЙ Ь., 1995, Стилистика глагола, Wuppertal.
Тошовий Б., 2001, Корелациона синтакса, Graz.
ЧаркиБ M. Ж., 1992, Фоника стиха, Београд.
ЧаркиБ М. Ж., 1995, Фоностилистика стиха, Београд.
ЧаркиБ М. Ж., 2001, Гкумовник риме (на материалу српске поезде), Београд.
ЧаркиБ М. Ж., 2002, Увод у стилистику, Београд.
ЧаркиБ М. Ж., 2006, Стилистика стиха, Беоірад.
ЧаркиБ М. Ж., 2007, Римарщум српске поези/е, Беоірад.
Bally СБ., 1909, Traitu de stylistiąue francais, Paris.
Ćarkić M. Z., 2010, On poetic language, Belgrade.
Authors
Milosav Ž. Čarki˝Statistics
Скачивания
Лицензия
Copyright (c) 2011 Stylistyka
Это произведение доступно по лицензии Creative Commons «Attribution-NonCommercial-ShareAlike» («Атрибуция — Некоммерческое использование — На тех же условиях») 4.0 Всемирная.
1. Prawa autorskie majątkowe do opublikowanych utworów ma Uniwersytet Opolski (do utworu zbiorowego) oraz Autorzy (do poszczególnych części utworu zbiorowego mających samodzielne znaczenie).
2. W czasopiśmie naukowym „Stylistyka” publikowane mogą być jedynie utwory wcześniej nie rozpowszechnione.
3. Uniwersytet Opolski nie ogranicza możliwości dalszego rozpowszechnienia przez Autora jego utworu pod warunkiem wskazania czasopisma naukowego „Stylistyka” jako pierwotnego miejsca publikacji oraz zgody Wydawnictwa UO.
4. Zgoda na publikację utworu w czasopiśmie naukowym „Stylistyka” jest równoznaczna z udzieleniem przez Autora Uniwersytetowi Opolskiemu licencji niewyłącznej, obejmującej prawo do korzystania z utworu bez ograniczeń terytorialnych oraz czasowych na następujących polach eksploatacji:
a) w zakresie utrwalania i zwielokrotniania utworu – wytwarzanie określoną techniką dowolnej ilości egzemplarzy utworu w całości lub w części, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową, wprowadzenie utworu do pamięci komputera i sieci informatycznych,
b) w zakresie obrotu oryginałem albo egzemplarzami, na których utwór utrwalono – wprowadzanie do obrotu, użyczenie lub najem oryginału lub egzemplarzy,
c) w zakresie rozpowszechnienia utworu w sposób inny niż określonych w pkt 2 – udostępnienie utworu lub jego streszczenia w Internecie przez umożliwienie odbiorcom dostępu do utworu on-line lub umożliwienie ściągnięcia utworu do własnego urządzenia pozwalającego na zapoznawanie się z utworem, zamieszczenie utworu w bazach elektronicznych zajmujących się rozpowszechnianiem utworów naukowych, w tym w szczególności w bazie CEEOL (Central and Eastern Online Libray) oraz streszczenia w języku angielskim w bazie CEJSH (The Central Europaen Journal of Social Scienes and Humanites).
d) w zakresie tworzenia i rozpowszechniania dzieł zależnych zrealizowanych przy wykorzystaniu utworu – korzystanie z nich na polach eksploatacji określonych w pkt 1–3.
5. Z tytułu udzielenia licencji do utworu Autorowi nie należy się wynagrodzenie.
6. Autor wyraża zgodę na udzielenie przez Uniwersytet dalszego zezwolenia na korzystanie z utworu (sublicencja) na polach eksploatacji wymienionych w par. 2 ust. 4.
7. Autor wyraża zgodę na upublicznienie, w związku z rozpowszechnieniem utworu, swoich danych osobowych, to jest imienia i nazwiska, afiliacji oraz adresu e-mail.