ЖАНРЫ РЕЧИ, Саратов: Изд-во Государственного учебно-научного центра “Колледж”, 1997, 212 с.
ВЛАДИМИР А. САЛИМОВСКИЙ
Библиографические ссылки
Баранов А.Г., 1995, Динамические тенденции в исследовании текста, “Stylistyka”IV.
Баранов А.Г., 1997, Когниотипичностъ жанра, “Stylistyka” VI, Opole.
Бахтин М.М., 1993а, Под маской. Маска вторая. Медведев П.Н. Формальный метод в литературоведении, Москва.
Бахтин М.М., 19936, Под маской. Маска третья. Волошинов В.Н., Марксизма философия языка, Москва.
Бахтин М.М., 1979, Эстетика словесного творчества, Москва.
Борисова И.Н., 1997, Цельность разговорного текста в свете категориальных сопоставлений, “Stylistyka” VI, Opole.
Дементьев В.В., Седов К.Ф., 1998, Социопрагматический аспект теории речевых жанров, Саратов.
Гольдин В.Е., Сиротинина О.Б., 1993, Внутринациональные речевые культуры и их взаимодействие. - Вопросы стилистики, вып. 25, Саратов.
Горелов И.Н., Седов К.Ф., 1998, Основы психолингвистики, Москва.
Купина Н.А., Матвеева Т.В., 1993, От культуры речи к новой русской риторике. - Вопросы стилистики, вып. 25, Саратов.
Матвеева Т.В., 1990, Функциональные стили в аспекте текстовых категорий, Свердловск.
Матвеева Т.В., 1994, Разговорный диалог в зеркале текстовых сопоставлений, “Stylistyka” III, Opole.
Федосюк М.Ю., 1997, Нерешенные вопросы теории речевых жанров, “Вопросы языкознания” № 5.
Шмелева Т.В., 1990, Речевой жанр (Возможности описания и использования в преподавании языка), “Russistik. Русистика”, № 2. Berlin.
Шмелева Т.В., 1992, Повседневная речь как лингвистический объект. - Русистика сегодня. Функционирование языка: лексика и грамматика, Москва.
Шмелева Т.В., 1995, Речевой жанр: опыт общефилологического осмысления, “Collegium”, № 1-2.
Шмелева Т.В., 1996, Речеведение. Теоретические и прикладные аспекты, Новгород.
Шмелева Т.В., 1997, Речеведение: в поисках теории, “Stylistyka” VI, Opole.
Authors
ВЛАДИМИР А. САЛИМОВСКИЙStatistics
Скачивания
Лицензия
1. Prawa autorskie majątkowe do opublikowanych utworów ma Uniwersytet Opolski (do utworu zbiorowego) oraz Autorzy (do poszczególnych części utworu zbiorowego mających samodzielne znaczenie).
2. W czasopiśmie naukowym „Stylistyka” publikowane mogą być jedynie utwory wcześniej nie rozpowszechnione.
3. Uniwersytet Opolski nie ogranicza możliwości dalszego rozpowszechnienia przez Autora jego utworu pod warunkiem wskazania czasopisma naukowego „Stylistyka” jako pierwotnego miejsca publikacji oraz zgody Wydawnictwa UO.
4. Zgoda na publikację utworu w czasopiśmie naukowym „Stylistyka” jest równoznaczna z udzieleniem przez Autora Uniwersytetowi Opolskiemu licencji niewyłącznej, obejmującej prawo do korzystania z utworu bez ograniczeń terytorialnych oraz czasowych na następujących polach eksploatacji:
a) w zakresie utrwalania i zwielokrotniania utworu – wytwarzanie określoną techniką dowolnej ilości egzemplarzy utworu w całości lub w części, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową, wprowadzenie utworu do pamięci komputera i sieci informatycznych,
b) w zakresie obrotu oryginałem albo egzemplarzami, na których utwór utrwalono – wprowadzanie do obrotu, użyczenie lub najem oryginału lub egzemplarzy,
c) w zakresie rozpowszechnienia utworu w sposób inny niż określonych w pkt 2 – udostępnienie utworu lub jego streszczenia w Internecie przez umożliwienie odbiorcom dostępu do utworu on-line lub umożliwienie ściągnięcia utworu do własnego urządzenia pozwalającego na zapoznawanie się z utworem, zamieszczenie utworu w bazach elektronicznych zajmujących się rozpowszechnianiem utworów naukowych, w tym w szczególności w bazie CEEOL (Central and Eastern Online Libray) oraz streszczenia w języku angielskim w bazie CEJSH (The Central Europaen Journal of Social Scienes and Humanites).
d) w zakresie tworzenia i rozpowszechniania dzieł zależnych zrealizowanych przy wykorzystaniu utworu – korzystanie z nich na polach eksploatacji określonych w pkt 1–3.
5. Z tytułu udzielenia licencji do utworu Autorowi nie należy się wynagrodzenie.
6. Autor wyraża zgodę na udzielenie przez Uniwersytet dalszego zezwolenia na korzystanie z utworu (sublicencja) na polach eksploatacji wymienionych w par. 2 ust. 4.
7. Autor wyraża zgodę na upublicznienie, w związku z rozpowszechnieniem utworu, swoich danych osobowych, to jest imienia i nazwiska, afiliacji oraz adresu e-mail.
Наиболее читаемые статьи этого автора (авторов)
- ВЛАДИМИР А. САЛИМОВСКИЙ, Функцонально-смысловое и стилистико- речевое варьирование научного текста , Stylistyka: Том 6 (1997): Русская стилистика - Russian Stylistics